Достапни линкови

logo-print

Заменик шефот на бугарската дипломатија поднесе оставка


Заменик министерот за надворешни работи на Бугарија Красимир Костов, кој е надлежен за односите со Европската Унија, си поднесе оставка по откривањето дека тој соработувал со бившата комунистичка тајна служба, соопшти бугарската влада. Бугарскиот премиер Бојко Борисов ја прифатил оставката.
XS
SM
MD
LG