Достапни линкови

logo-print

Атлантис се врати на земјата


Спејс Шатлот Атлантис слета на Флорида, односно се врати на земјата по 11 дневната мисија на Меѓународната Вселенска Станица. Во изминатата недела астронатутите, на станицата ги извршија неопходните сервисирања за нејзино функционирање во наредните 5 до 10 години.
XS
SM
MD
LG