Достапни линкови

logo-print

Француски инвестиции за Русија


Рускиот премиер Владимир Путин изјави дека францускиот енергетски гигант ЕДФ постигнал согласност со руски Газпром за заеднички конзорциум во изградбата на гасоводот Јужен тек. Путин денеска во Париз разговарал со француските лидери во врска со можноста француски фирми да инвестираат и во руската автомобилска индустрија.
XS
SM
MD
LG