Достапни линкови

logo-print

Гувернерот на Кандахар преживеал атентат


Гувернерот на авганистанската провинција Кандахар, Туриалај Веса, како што јавуваат агенциите, преживеал атентат. Се прецизира дека станува збор за бомбашки напад изведен со експлозив кој бил активиран со далечински управувач. Во нападот бил повреден еден полицаец.XS
SM
MD
LG