Достапни линкови

logo-print

Иран предупредува да не му се закануваат


Иранскиот пратеник во Меѓународната Агенција за Атомска Енергија, Али Солтаниех ја предупреди Агенцијата да не му се заканува на Иран и да не користи остри зборови. Инаку, бордот на директори на Агенцијата денеска во Виена ќе гласа за резолуцијата, предложена од големите сили, со која се бара од Иран да ја запре изградбата на постројки за збогатување ураниум.
XS
SM
MD
LG