Достапни линкови

logo-print

Поплави во Саудиска Арабија загинале 77 луѓе


Најмалку 77 луѓе загинале во поплавите во Мека и во Џеда , ден пред аџилакот , соопштиле денеска саудиските власти. Повеќе од два милиони муслимански верници кои се дојдени на годинешниот аџилак, морале цела ноќ да останат будни затоа што морале да ги напуштат нивните шатори.

XS
SM
MD
LG