Достапни линкови

logo-print

Неканети гости на вечера кај Обама


Богат брачен пар се провлече низ службите за безбедност за да присуствува непоканет на државната вечера во Белата куќа организирана во чест на индискиот премиер Манмохан Синг Американската тајна служба потврди дека Тарик и Мишел Салахи во вторинкот вечертва влегле, но дека тоа не ја загрозило безбедноста на претседателот Обама и премиерот Синг, бидејќи двојката минала низ безбедносните проверки како и другите 300 гости на вечерата. Салахи се веројатни учесници на реалити шоу за домаќинките во Вашингтон. Подоцна, тие на интернет ставиле слики на кои позираат со некои од гостите на вечерата како на пример со американскиот потпретседател Џо Бајден.
XS
SM
MD
LG