Достапни линкови

logo-print

Студентите во Белград блокират улици


Студентите во Белград сеуште држат неколку улици под блокада во центарот на градот. Тие бараат олеснувања при упис на факултет. Претходно денеска студентите имаа средба со претставници од Министерството за образование, но тие преговори не успеале и студентите се решени да продолжат да ги блокираат улиците се додека не си ги остварат барањата. Тие пред владата поставиле голови и играат фудбал.
XS
SM
MD
LG