Достапни линкови

logo-print

Полански ослободен со кауција


Судот во Швајцарија денеска му одобрил кауција од 4,5 милиони долари на режисерот Роман Полански, но тој треба да остане во домашен притвор во Швајцарија. Полански беше уапсен по барање на САД каде е обвинет дека силувал 13 годишна девојка во 1977-та. Соединетите Држави формално побара од швајцарската влада да го екстрадираат Полански

XS
SM
MD
LG