Достапни линкови

logo-print

Русија сака да биде дел од програмата за Источно партнерство


Рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров изјавил денеска дека Москва може да учествуваат во некоја од програмите на Европската унија за Источно партнерство. Источното партнерство е програма насочена кон поранешните советски држави. Програмата предвидува економски придобивки во замена за реформи. Русија претходно несакаше да биде дел од таа програма.
XS
SM
MD
LG