Достапни линкови

logo-print

Нови 17 заболени од свински грип во Македонија


Во последите 24 часа во Македонија се регистрирани 17 нови случаи заболени со новиот тип на вирус Х1Н1, соопштуваат од Министерството за здравство. Од таму соопштуваат дека состојбата на сите кои се наоѓаат на лечење во скопските клиники е стабилна а само една жена се наоѓа во тешка состојба. Досега во Македонија од свински грип почина еден човек.
XS
SM
MD
LG