Достапни линкови

logo-print

Во Хрватска досега 11 луѓе починале од свински грип


Во Хрватсак досега од новиот тип на грип Х1Н1, починале 11 луѓе, соопштиле денеска од хрватското Министерство за здравство.Во соопштението е наведено дека само минатата недела биле регистрирани близу 14 илјади нови заболени од грипот.Во Хрватска вакцинацијата треба да започне во петок.

XS
SM
MD
LG