Достапни линкови

logo-print

Груевски не очекува решение на името на средбата со Папандреу


Премерот Никола Груевски не очекува да се реши прашањето за името на престојната средба во петок што ќе ја има со грчкиот премиер Јоргос Папандреу, но смета дека тоа ќе даде позитивен импулс. Груевски изјавил дека очекува на средбата да се разговара за сите прашања што ги засегаат двете страни.
XS
SM
MD
LG