Достапни линкови

logo-print

Путин во вторник во Париз


Рускиот премиер Владимир Путин во идната недела ќе престојува во дводневна посета на Франција. Неговите разговори во Париз, според медиумите, ќе бидат фокусирани врз судбината на рускиот производител на автомобили Автоваз каде што француски Рено има 25 насто од акциите.
XS
SM
MD
LG