Достапни линкови

logo-print

Иранските власти апсат студенти


Иранските власти затвориле голем број студенти во обид да спречат нови протести на опозицијата за време на одбележувањето на Студентскиот ден на седми идниот месец. Меѓународната кампања за човекови права во Иран соопшти дека имало и многу студенти кои биле суспендирани од нивните студии.


XS
SM
MD
LG