Достапни линкови

logo-print

Бомбашки напади во ирачкиот град Кербала


Најмалку 26 луѓе биле повредени во денешните експлозии на две бомби во ирачкиот град Кербала. Бомбите експлодирале пред еден ресторан. Кербала се наоѓа на стотина километри јужно од Багдад и е претежно населен од шиити.

XS
SM
MD
LG