Достапни линкови

logo-print

Вицепремиерот Наумовски во посета на Чешка


Македонскиот вицепремиер за евроинтеграции Васко Наумовски од денеска ќе престојува во дводневна работна посета на Чешка. Тој во Прага ќе се сретне со чешкиот министер за Европа Штефан Фуле и ќе учествува на тркалезна маса со претставници на Комисијата за надворешни работи и европски прашања на Сенатот на Чешка.
XS
SM
MD
LG