Достапни линкови

logo-print

Потврдена пресудата за убијците на Џинџиќ


Врховниот суд во Србија ја потврди казната затвор за двајцата обвинети кои во 2003 извршиле атентат врз српскиот премиер Зоран Џинџиќ. Врховниот суд решил дека жалбите на обвинетите Милорад Улемек Легија и на Ѕвездан Јовановиќ се неосновани и ја потврдил пресудата според која тие треба да одлежат по 40 години во затвор.

XS
SM
MD
LG