Достапни линкови

logo-print

Во Авганистан министрите под истрага за корупција


Авганистанските власти соопштиле денеска дека 15 министри, тројца сегашни и 12 поранешни членови на кабинетот, се под истрага за корупција. Преходно денеска портпаролот на авганистаснкиот претседател, соопшти дека се планира да се одржи конференција за корупцијата. Најавите за справување со корупцијата уследија по остите критики од Запад дека има корупција во политичките редови.
XS
SM
MD
LG