Достапни линкови

logo-print

Нови 17 случаи на свински грип во Македонија


Во изминатите 24 часа на Клиниката за инфективни болести во Скопје, биле примени 17 нови случаи на заразени со свински грип, соопштуваат од Министерството за здравство. Од таму наведуваат дека во болницата се лечат 71 пациент од кои само состојбата на една жена е критична. Во Македонија досега од новиот тип на грип Х1Н1, почина еден човек.
XS
SM
MD
LG