Достапни линкови

logo-print

Можна размена на палестински затвореници за израелски војник


Претставник на израелската влада изјави дека се многу блиску до договор со Хамас за размена на повеќемина палестински затвореници за израелскиот војник, заробен во Газа во јуни 2006-та година. Посредници во преговорите биле Германија и Египет.
XS
SM
MD
LG