Достапни линкови

logo-print

Обама сеуште без одлука за дополнителни војници во Авганистан


Американскиот претседател Барак Обама синоќа имал состанок со советниците за национална безбедност за тоа дали да бидат испратени дополнителен број војници во Авганистан. На состанокот учествувале и потпретседателот Џо Бајден, државниот секретар Хилари Клинтон и секретарот за одбрана Роберт Гејтс. По средбата, Гејтс изјави дека одлуката ќе била донесена наскоро, веројатно во наредната недела.
XS
SM
MD
LG