Достапни линкови

logo-print

Ахмадинеџат во Бразил се состана со Да Силва


Претседателот на Бразил Луиз Инасио Да Силва, на заедничката прес конференција со иранскиот претседател Махмуд Ахмадинеџат изјави дека Иран има право на нуклеарна програма за мирољубиви цели, но во соработка со меѓународната заедница. Стотици луѓе во Бразилија и во Рио Де Жанеиро протестираа против посетата на Ахмадинеџат на Бразил. Во рамките на турнејата низ Јужна Америка, Ахмадинеџат ќе ги посети и Боливија и Венецуела.
XS
SM
MD
LG