Достапни линкови

logo-print

Белгиец планирал извоз на авионски делови од САД во Иран


Белгиски државјанин се изјасни како виновен, по обвиненијата дека планирал илегален извоз на делови за борбени авиони од САД во Иран. На Жак Мосиур му следи казна затвор во времетраење од пет години и парична казна во висина од 250 илјади американски долари.
XS
SM
MD
LG