Достапни линкови

logo-print

Дизниленд парк во Шангај


Кинеската агенција за економско планирање ги одобри плановите за изградба на Дизниленд парк во Шангај. Предвидено е забавниот парк да се изгради во источниот дел на градот во областа Пудонг. Дизни планира изградба на парк во стил на волшебно кралство кој, според претставниците на компанијата, би требало да му одговараат на Шангај.
XS
SM
MD
LG