Достапни линкови

logo-print

Одбиено барањето на Караџиќ да се жали за адвокатот


Хашкиот трибунал не му дозволил на Радован Караџиќ да поднесе жалба на одлуката Судскиот Совет да му додели адвокат. Од Советот објасниле дека причините зошто Караџиќ сака да поднесе жалба се нејасни. Судот минатата недела го назначи британецот Ричард Харви за адвокат на Караџиќ. Судењето против оптужениот за воени злосторства ќе продолжи на 1 март .
XS
SM
MD
LG