Достапни линкови

logo-print

Американскиот врв вечерва ќе дискутира за Авганистан


Американскиот претседател Барак Обама ги повикал неговите блиски советници доцна вечерва да дискутираат за Авганистан, соопштуваат од Белата Куќа. Според соопштението Обама ќе се сретне со вицепретседателот Џо Бајден, со државниот секретар Хилари Клинтон , со секретарот за одбрана Роберт Гејтс и со други претставници. Обама изминатите два месеци ја разгледуваше стратегијата за Авганистан. Се очекува одлуката за испраќање дополнителни трупи во Авганистан да биде донесена наредните две недели.
XS
SM
MD
LG