Достапни линкови

logo-print

Србија отвори воена база во близина на Бујановац


Србија ја отвори својата најголема воена база во околината на Бујановац, во кризниот реон во близина на границата со Косово пренесуваат светските агенции.Српските власти тврдат дека базата ќе придонесе за обезбедувањето на мирот и стабилноста во регионот, а локаланото алабанско население изјавило дека тоа ќе значи окупација на регионот. Во базата ќе бидат разместени околу 1.000 војници.
XS
SM
MD
LG