Достапни линкови

logo-print

Јемнеските бунтовници ја обвинуваат Саудиска Арабија за напади


Шиитските бунтовници во Јемен , ја обвиниле денеска Саудиска Арабија за напади од сите страни во близина на границата со Јемен. Од Саудиска Арабија негираат дека вршеле напади. На почетокот на овој месец саудискиате сили имаа операци против бунтовниците во близина на границата, откако беа убиени саудиски граничари. Министерот на внатрешни работи на Саудиска Арабија изјавил дека можеби шиитските бунтовници се поврзани со Ал Каеда.
XS
SM
MD
LG