Достапни линкови

logo-print

Во Пакистан убиени 32 Талибанци


Пакистанските власти соопштиле дека воените сили убиле 32 Талибанци во близината на границата со Авганистан. Во соопштението на пакистанската армија се наведува дека девет милитанти се убиени во Јужен Вазиристан , во областа каде силите веќе пет недели вршат офанзива, а другите во области во Северен Вазиристан и во областа Оракзаи.

XS
SM
MD
LG