Достапни линкови

logo-print

Кандидатури за парламентарните избори во Узбекистан


517 кандидати поднеле кандидатура за декемвриските избори за пратеници во долниот дом на Узбекистан, пренесуваат тамошните медиуми, повикувајќи се на државната изборна комисија. Според узбекистанските закони, сите кандидати мора да се од четирите регистрирани политички партии. Долниот дом има 150 пратеници.
XS
SM
MD
LG