Достапни линкови

logo-print

Нема договор за ирачкиот Закон за избори


Ирачките пратеници ни денеска не успеале да се договорат за тоа како да го решат проблемот со Законот за избори. Недонесувањето на законот може да ги одложи изборите закажани за јануари, а со тоа да се одложи и повлекувањето на американските сили од земјата. Претходно парламентот донесе Закон, но заменик претседателот Тарег ал-Хашеми му стави вето.
XS
SM
MD
LG