Достапни линкови

logo-print

Бродска несраќа во Индонезија


Траект со повеќе од 200 патници потонал утрово кај индонезискиот остров Суматра, соопштила локалната полиција. Неколку десетици патници успеале да се спасат, а спасувачите се уште се обидуваат да ги спасат преостанатите патници.Во Индонезија бродските несреќи се чести, само во последната година при потонување на бродови загинале повеќе стотици луѓе.

XS
SM
MD
LG