Достапни линкови

logo-print

Двајца астронаути се шетаат низ всeлената


Двајца американски астронаути од спејс шатлот Атлантис денеска започна прошетка низ вселената за да постават инструменти на Меѓународната Вселенска Станица. Американската вселенска агенција, НАСА,наскоро треба да ја пензионира својата флота на леталта шатл. Во иднина Меѓународната вселенска станица ќе се снабдува со помалите руски капсули Сојуз.
XS
SM
MD
LG