Достапни линкови

logo-print

Втора жртва од свински грип во Косово


Во Косово денеска починала девојка од новиот тип на вирус Х1Н1, што е втора жртва од свинкиот грип во таа земја, соопштиле од тамошното министерство за здравство. Во Косово денеска треба да пристигнат 5.000 вакцини против новиот грип, кои се донација од Турција. До денеска во земјата се регистрирани 80 заболени од грипот.

XS
SM
MD
LG