Достапни линкови

logo-print

Путин најавил нови мерки за излез од економската криза


Рускиот премиер Владимир Путин ветил нови мерки за излез од светската економска криза. Говорејќи во Санкт Петерсбург на конгресот на партијата Обединета Русија,чиј лидер е тој , Путин изјавил дека Москва ќе му плати по 1.733 долари на секој соспственик на возило постаро од 10 години, кој ќе се реши да го замени за нов автомобил произведен во Русија Тој исто така ветил помош за хипотекарниот пазар, а изјавил и дека на руската економија и е потребна модернизација.
XS
SM
MD
LG