Достапни линкови

logo-print

Во Јужен Вазиристан убиени 16 милитанти и 6 војници


Најмалку 16 милитанти и 6 војници се убиени денеска во пакистанската офанзива во Јужен Вазиристан, соопштил армиски претставник. Повеќе од 30 илјади пакистански војници учествуваа во офанзивата против упориштата на Талибанците во областа Јужен Вазиристан, во близина на границата со Авганистан

XS
SM
MD
LG