Достапни линкови

logo-print

Напади во пакистанската област Кашмир


Тројца бомбаши самоубијци се разнеле себи си,пред полициски контролен пункт во пакистанската област Кашмир,соопштила полицијата. Нападите на милитантите низ целата земја се контра удар за пакистанскта офанзива во Јужен Вазиристан која започна пред три недели.
XS
SM
MD
LG