Достапни линкови

logo-print

Ирачкиот парламент дискутира за Законот за избори


Ирачкиот парламент денеска дискутира за начините како да се надминат проблемите со Законот за избори, откaко заменик претседателот стави вето на Законот. Вицепретседателот Тариг ал-Хашеми, стави вето на Законот затоа што смета дека во парламентот треба да има повеќе пратеници Сунити. Со ставање на вето на законот се доведува до прашање одржувањето на изборите закажани за јануари.
XS
SM
MD
LG