Достапни линкови

logo-print

Медведев со критика до регионалните власти


Рускиот претседател Дмитриј Медведев денеска ги критикувал регионалните функционери на владејачката партија за неуспехот да обезбедат целосно демократски локални избори што се одржаа во минатиот месец. Тој на партискиот конгрес на Обединета Русија во Санкт Петерсбург изјави дека изборите треба да бидат израз на волјата на луѓето. Обединета Русија, предводена од премиерот Владимир Путин катастрофално ги порази опозициските партии кои пак, оценија дека изборите биле спроведени со голем број неправилности.
XS
SM
MD
LG