Достапни линкови

logo-print

Абаз ги одложи палестинските избори


Палестинскиот Претседател Махмуд Абаз се согласи да ги одложи парламентарните и претседателските избори кои беа закажани за Јануари. Новиот термин Изборната Комисија ке го одреди во Декември. Движењето Хамас кое ја држи Газа под контрола најави дека ке ги бојкотира изборите.
XS
SM
MD
LG