Достапни линкови

logo-print

22 нови заболени од новиот грип во Скопје


Во изминатите 24 часа на Клиниката за инфективни болести се хоспитализирани 22 нови пациенти со симптоми на новиот грип, соопшти Министерството за здравство. Давјца од нив се со потешка форма на пневмонија. Во моментов на Клиниката има вкупно 60 пациенти.
XS
SM
MD
LG