Достапни линкови

logo-print

Милошоски по поддршка во Холандија


Министерот за надворешни работи Антонио Милошоски денеска ќе престојува во посета на Холандија, каде што ќе се сретне со неговиот холандски колега, Максим Ферхаген. Според информациите од Министерството, Милошоски, покрај другото, ќе го пренесе нашето очекување за силна политичка поддршка во наредниот период од холандска страна, во контекст на европската и евро-атлантската интеграција на земјава.
XS
SM
MD
LG