Достапни линкови

logo-print

Клинтон ја осуди одлуката за смрт на иранските демонстранти


Американскиот државен секретар Хилари Клинтон денеска ја осудила одлуката на иранските власти да ги казни со смртна казна демонстрантите кои протестираа на анти-владините демонстрации. Иранските власти вчера осудија 5 луѓе на смрт, а претходно осудија уште 3 други. Илјадници луѓе демонстрираа по иранските спорните претседателски избори во јуни.
XS
SM
MD
LG