Достапни линкови

logo-print

Клинтон ја поздрави одлуката на Карзаи за корупцијата


Американскиот државен секретар Хилари Клинтон ја поздрави одлуката на авганистанскиот претседател Хамид Карзаи да се бори со корупцијата во земјата. Клинтон за Радио Слободен Авганистан изјавила дека намерите на Карзаи се сериозни. Карзаи во својот инагуративен говор вети дека освен со корупцијата, ќе се справува и со бунтовниците, а ќе му служи и на народот .

XS
SM
MD
LG