Достапни линкови

logo-print

Давутоглу во посета на Иран


Турскиот министер за надворешни работи, Ахмет Давутоглу во петок ќе отпатува во Техеран на средба со иранскиот претседател Махмуд Ахмадинеџад, јавуваат турските медиуми. Предвидено е тие да разговараат за нуклеарната програма на Иран и за тоа како да се намалат тензиите меѓу Техеран и западните сили по одбивањето на Иран да испрати ураниум на дозбогатување во странство
XS
SM
MD
LG