Достапни линкови

logo-print

Насралах реизбран за лидер на Хезболах


Од радикалната екстремистичка организација Хезболах, соопштиле денеска дека по шести пат за свој лидер го избрале шеикот Хасан Насралах. Од организацијате не соопштиле кога тој е реизбран. Хезболах на секои три години бира лидер, но последните избори се одржаа во 2004-та. Насралах е на чело на Хезболах од 1992.

XS
SM
MD
LG