Достапни линкови

logo-print

Во Словенија ќе има референдум за арбитражниот договор


Владата на Словенија денеска се изјаснила за одржување на референдум за арбитражниот договор за границата со Хрватска. Министерот за надворешни работи на Словенија, Самуел Жбогар изјавил дека за едно така важно прашање и граѓаните треба да го кажат своето мислење. Тој изјавил дека Владата ќе го почитува резултатот од референдумот
XS
SM
MD
LG