Достапни линкови

logo-print

Укината пресудата за Бучковски


Апелациониот суд му ја укинал пресудата на поранешниот министер за одбраан Владо Бучковски , кој беше обвинет за спорната на бавка на делови за тенкови. Тој беше осуден на 3,5 години затвор. Бучковски ја потврдува таа информација ,но вели дека чека официјално соопштение од судот.

XS
SM
MD
LG