Достапни линкови

logo-print

Во Авганистaн загинале двајца американски војници


Двајца американки војници биле убиени денеска во Авганистан, во јужната провинција Забул, соопштиле од НАТО. Војниците загинале во експлозија на автомобил бомба, кој експлодирал пред воената база.
XS
SM
MD
LG